Czy warto robić detoks swojemu organizmowi?

Idea detoksykacji organizmu, czyli pozbycia się toksyn, jest atrakcyjna dla wielu z nas. Chcemy być zdrowi i wolni od chorób, a oczyszczanie organizmu brzmi jak świetny sposób, aby zapewnić, że będziemy w stanie to osiągnąć.

To pojęcie istnieje od tysięcy lat – starożytni Grecy używali terminu „katharsis” do opisania procesu oczyszczania organizmu z zanieczyszczeń i przywracania mu naturalnej równowagi. Rzymianie mieli swoją wersję „detoksu”, zwaną „terapeutycznymi wymiotami”. Ale niezależnie od tego, czy korzystamy z historii starożytnej czy współczesnej nauki, dowody wskazują, że nie ma nic korzystnego w pozbywaniu się wszystkich toksyn z organizmu.

Koncepcja toksykacji jest następująca: Twój organizm będzie przyjmował toksyny przez zanieczyszczone jedzenie lub wodę i będzie je przechowywał w komórkach tłuszczowych. Po pewnym czasie, te toksyczne substancje mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak choroby skóry, alergie, bóle głowy i znacznie poważniejsze problemy, takie jak rak. Jeśli możesz wyeliminować wszystkie te toksyny ze swojego systemu, zapobiegasz tym problemom. Zwolennicy detoksykacji mówią, że eliminacja tych toksyn będzie również zmniejszyć apetyt, więc możesz również schudnąć i wyglądać młodziej, ponieważ skóra nie będzie zmęczona różnorodnymi zanieczyszczeniami. Więcej o zdrowym odżywianiu znajdziesz na stronie https://familysports.pl/ .