Czym jest inteligentny ogród?

Inteligentny ogród to zautomatyzowany ogród, który wykorzystuje podłączone do Internetu czujniki i technologię do automatyzacji podlewania, oświetlenia i zbioru roślin. W przeciwieństwie do zwykłych ogrodów, inteligentne ogrody nie potrzebują ogrodnika ani dozorcy, który by je utrzymywał – roślinami zajmuje się program komputerowy, do którego użytkownik ma dostęp za pośrednictwem podłączonego urządzenia. Celem tej technologii jest uczynienie ogrodnictwa zarówno przyjemnym, jak i wydajnym poprzez zautomatyzowanie niektórych najbardziej czasochłonnych elementów.

Koncepcja ta istnieje już od jakiegoś czasu, ale w ostatnich latach zyskała na popularności dzięki rozwojowi branży Internetu rzeczy (IoT). IoT odnosi się do każdego obiektu z wbudowanym chipem lub mikroprocesorem, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem Internetu, umożliwiając mu komunikację z innymi obiektami (takimi jak telefon). Technologia ta pozwala właścicielom inteligentnych ogrodów na dostęp do swoich ogrodów z dowolnego miejsca, w którym mają dostęp do Internetu, czy to na telefonie, czy na laptopie.

Jeśli chodzi o zadowolenie klientów, inteligentne ogrody wykazują potencjał poprawy jakości życia osób starszych lub w inny sposób niezdolnych do wykonywania ciężkich prac ogrodniczych. Inteligentne ogrody wykorzystują czujniki i systemy pomiarowe, które potrafią określić, kiedy rośliny wymagają wody, co pozwala im na automatyczne podlewanie roślin z odpowiednią częstotliwością i w odpowiedniej ilości. Więcej na temat technologii w domu znajdziesz na stronie https://dompodkontrola.pl/ .