Dlaczego warto wybrać plastikowy zbiornik na szambo?

 

Wiele domów w Polsce wciąż nie ma możliwości podłączenia miejskiej kanalizacji. W takim przypadku właścicielom takich lokali nie pozostaje nic innego, jak tylko zdecydować się na założenie szamba, które będzie służyło do zbierania nieczystości. Przekonajmy się, dlaczego warto sięgnąć po wersję plastikową.

 

Ekologiczny zbiornik na nieczystości

Szamba plastikowe słyną z tego, że są przygotowane jako zbiorniki ekologiczne, które doskonale chronią otoczenie przed ściekami. Są przede wszystkim szczelne i odporne na działanie czynników zewnętrznych, w tym ciśnienia znajdującej się w nich wody.

Ponadto plastik, z którego zostały wykonane szamba, jest materiałem odpornym na reakcje chemiczne i nawet ostrzejszą chemię, która mogłaby dostać się do środka wraz ze ściekami – na przykład chemię służącą do udrażniania rur. Dzięki temu nie pozwalają na przenikanie choćby najmniejszych ilości niebezpiecznych związków do otoczenia.

 

Ekonomiczne i łatwe do utrzymania

Szamba plastikowe to znacznie bardziej przystępne cenowo rozwiązanie niż szamba betonowe. Są tańsze w produkcji i instalacji, a także łatwiejsze do utrzymania w dobrym stanie. Ich konserwacja albo ewentualna wymiana nie pociąga za sobą dużych kosztów. Co więcej, ze względu na lekkość konstrukcji, szamba plastikowe są przeznaczone również do samodzielnej instalacji, bez konieczności zapraszania całego zespołu specjalistów.

Chcesz poznać więcej ich zalet? Zapraszamy cię na stronę producenta renomowanych szamb plastikowych: http://www.carbo-san.com/szamba-plastikowe.