Jak uniknąć przegrzania podzespołów komputera?

Przegrzanie podzespołów komputera może spowodować ich trwałe uszkodzenie. Jest to bardzo ważny problem dla każdego użytkownika komputera. Temperatura wewnątrz obudowy jak i na powierzchni różnych podzespołów powinna być monitorowana i utrzymywana w pewnych granicach.

Poniżej znajdziesz najbardziej powszechne i skuteczne metody:

1) Regularnie czyść swój komputer i wszystkie jego komponenty ściereczką z mikrofibry. Jakikolwiek kurz lub brud na Twoim sprzęcie zmniejszy jego wydajność, jak również żywotność. Upewnij się, że wewnątrz obudowy i na łopatkach wentylatorów nie ma kurzu, zanim zaczniesz pracować na swoim komputerze. 

2) Po drugie, należy stworzyć sposób na uniknięcie kontaktu ciała z komputerem – przynajmniej wtedy, gdy jest on włączony. Większość laptopów ma na spodzie otwory wentylacyjne, przez które ucieka ciepło – ale jeśli położysz je na kolanach, otwory te zostaną zablokowane przez Twoje ciało, więc nie będą w stanie schłodzić się tak skutecznie. 

3) Należy również starać się nie trzymać laptopa w zbyt ciepłym pomieszczeniu, a jeśli już, nie należy go wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (lub tuż obok kaloryfera). To samo dotyczy komputerów stacjonarnych – nie umieszczaj wieży bezpośrednio na dywanie lub czymkolwiek innym, co zatrzyma ciepło i uniemożliwi jego ucieczkę.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bastille.pl/ .