Jaką pościel wybrać latem?

Lato znane jest z gorących dni, więc jaką pościel powinnaś mieć w swojej sypialni? Oto kilka wskazówek!

Pościel powinna mieć jasne kolory i być wolna od dużych nadruków.  Duże nadruki, np. w kwiaty sprawią, że Twój pokój będzie wydawał się mniejszy. Podczas gdy ciemniejsza pościel jest świetna na zimę, jaśniejsze odcienie są lepsze na lato! Lato to idealny sezon, aby użyć jasnych kolorów, np. koce i kołdry w chłodnych pastelach. Możesz również mieszać ciemne meble z jaśniejszą pościelą – to świetny sposób na stworzenie imponującego kontrastu przy minimalnym wysiłku.

Prześcieradła powinny być wykonane z bawełny. Bawełna jest oddychająca i utrzymuje chłód. Prześcieradła z flaneli nie są dobre na lato, ponieważ są zbyt ciepłe.

Jeśli masz kołdrę, nie powinna być ona ciężka ani wykonana w 100% z bawełny. Najlepsza waga dla kołder w lecie to lekka bawełna, który sprawia, że kołdra wygląda na lżejszą niż jest w rzeczywistości. Kołdra, która wygląda na ciężką może sprawić, że w pokoju będzie duszno i gorąco. Jeśli zamierzasz używać kołdry bawełnianej, powinna ona być zawsze używana z prześcieradłem pod spodem, a czasem także z prześcieradłem zamiast kołdry, w zależności od tego, jak ciepło robi się w nocy.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://happywalls.pl/ .