Jaki pędzelek do pudru wybrać?

Pędzle do pudru, podobnie jak pędzle do podkładu, służą do nakładania pudrów wykończeniowych lub pigmentów i każda osoba wykonująca makijaż powinna mieć go w domu. Rozmiar pędzla do pudru określa, jak dużą powierzchnię może on pokryć. Duży pędzel do pudru jest świetny do oprószenia całej twarzy sypkim pudrem, a mały jest dobry do dostania się do trudno dostępnych miejsc na twarzy, takich jak pod oczami i wokół nosa.

Włosie pędzla do pudru powinno być wykonane z naturalnych włókien, takich jak włosie kozy, wiewiórki lub sobola. Włókna syntetyczne mają tendencję do drapania skóry i nie wchłaniają tak dużo produktu jak włókna naturalne. Włókna naturalne zatrzymują również mniej bakterii niż syntetyczne.

Jeśli chodzi o technikę nakładania, należy wykonywać okrężne ruchy, a nie tylko głaskać skórę, co może prowadzić do powstawania smug na twarzy, które wyglądają na oczywiste lub ciastowate, w zależności od siły nacisku. Najważniejsze jest, aby nakładać podkład powoli i stopniowo zwiększać jego krycie, tak aby nie było widocznych linii podziału pomiędzy miejscem, gdzie kończy się podkład, a gdzie zaczyna puder. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://detaille.pl/ .