Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na tatuowaniu pigmentów w górne warstwy naskórka, czyli wierzchniej warstwy skóry. Aby tatuaż był trwały, musi przeniknąć przez wszystkie cztery warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną i podskórną. Proces ten wymaga czasu, umiejętności i pewnej ręki.

Pigment jest wstrzykiwany za pomocą tak cienkiej igły, że może przejść przez naskórek bez przebijania pozostałych trzech warstw skóry. Pigmenty używane do tatuażu kosmetycznego są uważane za bezpieczne przez FDA i są regulowane prawnie. Ponieważ pigmenty są wykonane z naturalnych minerałów ziemi, są one biodegradowalne i nie zaszkodzą twojemu ciału w żaden sposób.

Makijaż permanentny jest stosowany do brwi, eyelinera, ust i sutków. Stosuje się go również do korygowania wad wrodzonych u niemowląt, takich jak mikcja lub anotia (brak lub niedorozwój płatków uszu), a także do maskowania blizn u ofiar oparzeń i pacjentów chorych na raka. Pigment pozostanie na stałe w miejscu, ale może nieco wyblaknąć z czasem z powodu regularnej ekspozycji na słońce i mycia środkami czyszczącymi, które mają w sobie cząstki ścierne, takie jak te używane na naczyniach lub niektóre peelingi do twarzy. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://menties.pl/ .