Podłoga w salonie z akcentem dekoracyjnym

 

Podłoga jest jedną z głównych części wnętrz, która stanowi o klimacie i wystroju całej przestrzeni. Najczęściej wybiera się posadzkę klasyczną, która jest na tyle uniwersalna, że pasuje do każdej aranżacji i jest zawsze w trendach. Z powodzeniem można jednak zastosować dodatki, które będą stanowić wyrazisty motyw dekoracyjny. 

 

Struktura podłogi 

 

Najczęściej wybierany jest drewniany parkiet albo panele. Te, które mogą stanowić doskonałą ozdobę, są specjalnie szczotkowane, postarzane. Oczywiście, taką podłogę można wybierać wedle preferowanego koloru, struktury drewna czy grubości desek. 

W salonach w stylu nowoczesnym i glamour świetnie sprawdzają się za to płytki. Marmurowe, granitowe, gres, ich wybór jest naprawdę ogromny. 

Bez względu na wybór rodzaju podłogi zawsze warto zwracać uwagę nie tylko na jej estetykę, ale także funkcje praktyczne. Inwestycja w nową podłogę wiąże się nie tylko ze sporymi wydatkami, ale również koniecznością przeprowadzania czasochłonnego remontu. Najlepiej wybierać więc taki materiał, który będzie służyć przez wiele lat. 

 

Elementy dekoracyjne podłogi 

 

Oprócz struktury czy koloru podłogi można wybierać dodatkowe dekory. Takimi z całą pewnością są listwy przypodłogowe, które mogą być proste albo frezowane i również w rozmaitych kolorach. We wnętrzach nowoczesnych dobrą opcją są listwy aluminiowe do LED, które skrzętnie chowają listwę z dekoracyjnym oświetleniem podłogowej strefy. Światło LED jest zawsze delikatne, może być wielobarwne i stanowi doskonały akcent ozdobny salonowej przestrzeni.