Trening rano czy wieczorem? Kiedy lepsza pora?

Aby uzyskać najlepsze wyniki ze swoich treningów, będziesz chciał się upewnić, że robisz je w czasie, kiedy twoje ciało jest najbardziej przygotowane do ćwiczeń. Idealnym scenariuszem byłoby ćwiczyć po pełnym śnie, ale jeśli twój harmonogram nie pozwala na to, nadal można zmaksymalizować czas treningu.

Głównym problemem związanym z ćwiczeniem wieczorem jest to, że trudno będzie potem zasnąć z powodu zwiększonej adrenaliny i uwolnionych hormonów. Podczas gdy jest to dobra rzecz, jeśli szukasz zastrzyku energii przed dniem, nie jest to tak dobre, jeśli chcesz uzyskać dobry sen, na którym można budować swoją sesję treningową jutro.

Istnieją jednak pewne korzyści z ćwiczenia wieczorem – przede wszystkim, o ile nie jesz zbyt późno, jedzenie przed snem może pomóc uzupełnić składniki odżywcze w organizmie po ciężkim treningu. Możliwe jest również, że ćwiczenie wieczorem może pomóc Ci lepiej spać ze względu na zwiększony przepływ krwi i pobór tlenu podczas ćwiczeń. Prawdopodobnie będziesz mieć również więcej energii i motywacji do robienia innych rzeczy, jeśli trening zakończy się wcześniej niż można się spodziewać na podstawie godziny rozpoczęcia.

Więcej o aktywności znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .