W co się ubrać na ważne spotkanie?

Często, gdy myślimy o ważnych osobach, z którymi spotykamy się w biurze, wyobrażamy sobie naszych szefów lub klientów zewnętrznych. Ale w naszej firmie jest wiele ważnych osób, na których również musimy zrobić wrażenie, np. współpracownicy, a nawet inni stażyści. 

Kiedy wymagane jest założenie garnituru, może się wydawać, że zakładasz kostium, który bardzo różni się od twojego normalnego. Szczególnie dla stażystów, którzy nie mają często okazji do noszenia garniturów, może być trudno wiedzieć, jak się ubrać, aby nie czuć się nie na miejscu. Na szczęście odpowiednie ubranie się nie jest wcale takie trudne.

– Jeśli jest to spotkanie stażystów lub spotkanie z innym stażystą: Załóż garnitur. To nie jest tak, że stażysta nosi coś innego; to jest jego zwykły uniform i powinien czuć się komfortowo w swoim ubraniu roboczym.

– Jeśli jest to spotkanie z jakimkolwiek innym pracownikiem: Możesz nosić swoje zwykłe ubrania, tak długo jak wyglądają ładnie i profesjonalnie. Upewnij się tylko, że masz na sobie koszulę z kołnierzykiem, a nie tylko t-shirt, a Twoje spodnie wyglądają ładnie. Dobra zasada to: żadnych dżinsów i żadnych trampek.

– Jeśli jest to spotkanie z klientem wewnętrznym: Możesz nosić bardziej swobodne ubrania (jak chinosy), ale upewnij się, że wyglądasz na obecnego w modzie.

Więcej lekcji stylu znajdziesz na stronie https://wyjatkowystyl.pl/ .